Frank Fox

Irraka, Pán železa - Cynický motorkář

Description:

28-tiletý Kanaďan Frank je postavou po všech stránkách průměrný. Výška, váha, svaly… podle toho si ho nikdo nejspíš nezapamatuje. Nápadný je naopak svým vystupováním a drsnou tváří, skrývající v sobě rysy moderního dravce. Oblečený v podstatě pořád v černé kožené bundě, tmavě modrých džínech, černém triku a vysokých jezdeckých botách s železným řetězem kolem krku do kterého je zapleten řemínek s Stračím pírkem. Vousy si nechává zastřižené cca na 1 cm a vlasy nosí dlouhé, stažené do ohonu nebo rozpuštěné, ale svázané šátkem kolem hlavy aby mu nepadali do očí. Na tváři má neustále cynický úšklebek připravený vypálit nějakou hlášku, ale poslední dobou ho často nahrazuje ustaraný výraz někoho nesoucí těžké břemeno. Frank si libuje v stírání oponentů cynickými hláškami a citováním filmových hlášek. Navzdory učení Pánů Železa o přizpůsobivosti je jedna věc, které se Frank nikdy úplně nepřizpůsobí. Moderní hudba. Frank si nejvíce libuje v hudbě z nebo ve stylu 50-tých let. Dílnou tak nejčastěji zní Elvis nebo The Baseballs, popřípadě Beatles. Pro Franka je Rock’n’roll nepřekonatelný.
Díky fetiši od Agnes vypadá ve formě vlka jako větší Sibiřský husky.

Ve vlčí podobě má ocelově šedou srst. Na levém boku se při pohybuje ukazuje pomaličku dorůstají srst v místě, kde utrpěl ošklivý zásah nějakou sečnou zbraní.
V lidské podobě je vidět pod levým ramenem na hrudi táhnoucí se jizva, asi 6 cm, po drápech Azlu. Podobná, ale kratší jizva je i na jeho pravé ruce nad loktem. Na hrudi má také 4×8 cm velkou jizvu po spálenině.
Frank urhan

Frankův Harley
Motorka

Bio:

Frankovým velkým koníčkem jsou motorky a palné zbraně. Dříve pracoval ve zbrojovce kde se živil právě výrobou pistolí. Dnes se žíví údržbou motorek zákazníků baru U železného vlka, kterého je spolumajitel. Právě Frank pro něj vybral toho jméno, odkazující na jeho kmen. Co se týče řemeslnických dovedností, více než motorkám rozumí pistolím.
Frank si cení svobody a volnosti. Užívá si proto rychlé nespoutané jízdy na motorce a naopak opovrhuje překupníky z bílím masem, násilníky, únosci a těmi, kdo ostatním upírají jejich volnost. I po zvolení alfou se snaží udržet každému dostatek volnosti, což se zatím ukázalo jako značně kontraproduktivní a Frank musí být přísnější.

Ve smečce zastává roli stopaře.

Čím dál víc se nesnese s Agnes, která mu z pro něj nepochopitelných důvodů nevěří. I přes rostoucí frustraci se snažil smečku dál zodpovědně vést.
Během vyřizování účtů se zločinci, kteří se je pokusili vydírat, vytáhnul z křížové palby těžce zraněnou Beatrix. Přestože sklad dobře prozkoumal svými smysli, upadli do léčky, které Elodotka málem padla za oběť. Agnes mu vyčetla chybu při mapování terénu, což Franka rozčílilo, vzhledem k faktu že Agnes celou bitvu postávala za rohem. Jeho vztah k nejmladší člence smečky jen víc ochladl.

Frank se začal stávat stále více nevrlým a frustrovaným. Cítil nedostatek respektu a důvěry ve smečce. Navíc mu začal do snů vstupovat podivný duch, kterého objevili ve skladišti, které se stalo Ránou ve Stínu. Spory vyvrcholili při lovu upíra, který napadl Beatrix. Upír byl dostižen a během výslechu se Frank dozvěděl, že upír má informace o onom podivném duchu, který mu navštěvuje ve snech. Každý ze smečky však měl své dotazy a metody a chtěl jednat první. Agnes chtěla dělat pokusy, Bea uzavírat riskantní pakty, Chuck kousat a Frank chtěl vědět čemu čelí. Upír situaci využil a utekl. Frank si uvědomil, že nemá dostatečný respekt jako alfa a zvolil radikální řešení. Dal titul do placu aby smečka sama vyjevila, kdo má její respekt a za kým by šli raději. Skrytí lovci vyjádřili nejvíc respektu Beatrix a ta se ujala role Alfy. Naopak Frankova pozice se až nečekaně zhoršila. Což si uvědomil, když mu Beatrix vytknula znovu příhodu s Azlu a Agnes odmítla udělat rituál než se vrátí z cest za učitelkou.

Aby ukázal svoji cenu, začal důkladně prohledávat město kvůli Zřídlům. Našel čtyři nová zřídla. Hodně také slídil kolem chrámu v Asijské čtvrti. Dokonce se tam v noci s kuklou na hlavě vplížil a odhalil že zde sídlí početná komunita upírů. Bee se tato jeho riskantní sólo akce, které Frank říkal “hraní si na ninju”, moc nelíbila.
Poslední dobou se hodně věnoval přípravě útoku na Azlu. Se členy smečky prozkoumal hranice pavučinami opleteného území, porovnával mapy a hledal střed území. Když ho vytyčil vydal se tam s Chuckem a Antonym na průzkum. V jednom z domů našli ženu s pavoukem v hlavě. Vlkodlačí zbrklost vak vyústila v bitku. Frank sice ženu zastřelil, ale přitáhli na sebe pozornost policie. Antonyho navštívilo zásahové komando a Frank si pořídil důkazy že byl u rodiny v Kanadě. Bea z nich opravdu neměla radost…

Na základě map jim Hirotaro předal trojici plamenometů a Frank začal zpracovávat plán. Skrytí lovci nakonec vyrazili den před naplněním Antonyho hrozivé vize. Chuck a Agnes jako diverzní jednotka napadli pavučiny a Frank, Tony a Bea prošli domem a udeřili na hnízdo. Nečekaně však nenarazili na žádné pavučiny. Frank a Tony se chtěli vrátit k diverzantům a hledat hnízdo, o kterém mysleli že Azlu přesunuli. Bea rozhodla pokračovat a připojit se skrze kanály. Díky tomu odhalily otvor pro vstup do nižších částí kanalizace, kde bylo hnízdo. Neobklopené pavučinami. Trojice seskočila dolů, ač se tak připravili o cestu zpět a zaútočili na hnízdo. V něm se utkali se čtveřicí strážců a samotnou královnou, která už byla zjevně nachystaná klást vejce. Antony do ní zpustil bezhlavou palbu z Kalašnikova a Frank a Bea se zatím pomocí ohnivých střel z brokovnice a s plamenometem utkali se strážci. Boj je stál mnoho sil a samotná alfa málem skončila rozsápaná, ale ve chvíli kdy se proměnila a nádrže plamenometu padli na zem, explodovali. Nepochopitelná reakce sebou vzala stráže, dorazila královnu a ošklivě popálila vlkodlaky. Frank musel Beu vynést, alfa přežila jen o fous. Sám Frank získal pár nových jizev. Nicméně z hnízda zůstali jen doutnající kusy Azlu a přeživší jedinci se rozutekli osaměle městem.

Opona byla v tu dobu neprůchodná, ale Agnes a Bea odjeli z města tak daleko, že našli místo kde Agnes dokázala Oponu rozevřít. Ukázalo se že mágové se pokusili pomoct bojem s Azlu, tím že jim odříznout únikovou cestu. kouzlo se nevyvedlo a udělalo Oponu naprosto neprůchozí pro všechny. To vedlo k nahromadění esencí ve zřídlech, což sice nakrmilo Dugara, ale ohrozilo zřídlo ohně. Alfa nechala mágy za slib pomoci a setkání smečky i mágů v plném počty odsát esenci ze zřídla. Frank a Chuck byli sice proti, ale nakonec Beino rozhodnutí respektovali.
Druhý den ráno se ukázalo, jak moudré rozhodnutí učinila. Chuckova dílna vyhořela, když si pro zřídlo ohně došel Stráží teplo. Smečka ho pronásledovala Stínem i matérii, ale Stráží vypařil. Skrytí lovci usoudili že se dobrovolně rozpadl na esenci a časem se obnoví někde u zřídla, které muselo být pohozeno v kanále. Antony se smečce svěřil se snem, kde viděl hořet Chuckův sklad a kde bylo i štěně. Usoudilo se že do města přišlo štěně. Bea prošla záznamy a zjistila kdo se do města nastěhoval. V realitní kanceláři opravdu potkala vlkodlaka, který ji však nepoznal. Smečka ho chvíli sledovala a o něco později začala na ulici vyslýchat. Zmatené štěně si neuvědomilo že banda podivínu jsou vlkodlaci ani si nevšimlo ve města značek. Chuck a Frank ztratili nervy, strhli ho do uličky a po krátké tahanici ho začali mlátit. Bea je rychle zastavila a mladý vlkodlak, James, byl seznámen s tím kam přišel a že se měl nahlásit. Nakonec byl přijat jako host na území s tím že časem mu možná dovolí vstoupit do smečky.
Zdálo se, že problémům na čas odzvonilo. Dokud Antony nenavštívil Franka s tím, že cítí že jeho duševní harmonie klesla. Nařknul ho z narušení harmonie, což Frank odmítnul. Jeho svědomí bylo čisté. Nicméně se nad sebou zamyslel a uznal že za poslední dva měsíce se změnil. Rozhodl se, že ze svého života odstraní veškeré tíživé tlaky a trápení. Azlu byli odstranění, Bee jako alfě přestal tolik mluvit do vedení aby nebyl posedlí kontrolou, usmířit se s Agnes. A hlavně odhalit svá tíživá tajemství. Prozradil Antonymu, že už tři měsíce má poměr s Beatrix.

Antony slíbil mlčení a čas aby se všichni tři domluvili co budou dělat. Slib nedodržel. Agnes Franka nařkla z lhaní, řekla mu že víc věří mágům a jeho se bojí. Chuck ho večer taky nařknul ze lži a navíc se ukázalo že Dugar s nimi o jeho stavu mluvil, jen jemu nic neřekl. Frank upadnul do hluboké beznaděje. Aniž by to tušil, byl už delší omegou, jeho totem mu zjevně nevěřil a Bea zapochybovala zda mu nelhala, že neporušují přísahu. Jeho svět se zhroutil a tak přiměl Chucka aby s ním bojoval o post bety. Souboj byl symbolický, šel proti Chuckovi v podobě Uršula, v přímém boji bez triků. Neměl šanci a také prohrál. Chtěl přijít o betu čestně a přímo. A trochu i doufal že se Rahu neudrží a v souboji ho zabije. Nicméně Chuck ukázal že není hloupý bijec za jakého se vydává. Zraněný se stáhnul k sobě domů, kde si v depresi hrál s brokovnicí a myšlenkou všechno skončit pokusem o konečně rozumné řešení, které ostatní ocení. Nic se mu nedařilo a v očích smečky byl nezodpovědným, arogantním zmetkem. Chtěl volně běhat se svojí smečkou, dobrá pouta ve skupině, ctít přísahu a teritorium, které věrně střeží a zůstali mu výčitky a narčení z věcí, které dle svého nejlepší svědomí neudělal. Vše na čem mu záleželo se náhle rozpadalo. Do toho k němu znovu vtrhli Chuck a Tony a snažili se mu vnutit že porušil přísahu. Frank však pevně věřil Bee a když se u něj sešla celá smečka, držel se svého přesvědčení že v tomhle nepochybil. Naopak Bea začala váhat. Smečka se vydala ke zřídlu vody, aby zde přivolali ducha předků a nechali se rozsoudit.
Přivolaný duch byl strohý. Oznámil že je mají potrestat a napadl Agnes. Tehdy zasvitla Frankovi naděje že by se věci mohli ještě někdy zlepšit, když se ho paradoxně zastala Agnes a pronesla, že potrestat by se měla jen Bea, protože on sám je potrestán už utrpením kterým prochází. Bee bylo určeno, že přijde o titul Alfy, ale nikdo se neměl k tomu ji vyzvat. Frank Beu podpořil v naději, že když si udrží pozici, smečka tenhle spor snáz ustojí.
Nakonec Beu vyzval Antony, který jako prostředek boje použil Chucka. Chtěl tím ukázat že hodlám být alfa koordinátor. Bea samozřejmě podlehla v přímém boji Chuckovi a málem bylo nutné ji zabít, když propadla zuřivosti. Naštěstí se podařilo ji omráčit a Chuck se obrátil na Antonyho. Cahalith se uhájit a tak mu připadla velmi slabá pozice, kterou dala najevo Bea, když mu plivla k nohám, protože Iminir a Elodoth zákeřný boj neuznala.
Frank s Beou se rozhodli zůstat spolu, přestože jejich vztah musel zůstat už jen na citové úrovni. Do jeho vlasního zmatené světa teď připadla volba, zda podpořit nového Alfu, soukmenovce. Ten sice použil lstivost, věhlasnou vlastnost Pánů železa, ale neprokázal příliš samostatnosti, kterou si Frank jako Irraka také cenní.
Antony nezůstal alfou dlouho. Už druhý den jí byl Chuck a smečka doufala že nový, silný vůdce ji povede k jistější budoucnosti.
Frank se vydal na průzkumnou, Irrackou sólo misi, do kostela. Tam odhalil že jde o upíří mši a narazil na hrot kopí, který by mohl být legendárním kopím osudu. Očekával že spojence v bádání o záhadné zbrani najde v Agnes. Ta zklamala, naopak Chuck projevil velký zájem o získání legendární zbraně. Frank začal věřit že se věci obrátí k dobru, ale následující události mu znovu naplivali do tváře.
Do baru došel těžce popálený James, který se ve stokách setkal se Stráží teplo. Duch ho málem zabil, ale nechal ho jít jako varování smečce. Skrytí lovci zareagovali okamžitě. Bea zavolala Borisovi, svému kontaktu v mafii, který pro ně sehnal hasičské auto. Sama zůstala v baru se zraněným Jamesem. Zbytek smečky vyrazil stokami v čele s Chuckem s hasičkou hadicí. I tak byli Tony a Agnes zraněni, když se jim do zad dostali duchy ohně posedlí bezdomovci se stříbrnými řetízky, kterými se pokusili sourozence uškrtit. Než stačil Franka střílet, smetl je všechny Chuck proudem z hadice. Bezdomovci utekli a Skrytí lovci postupovali dál. Nakonec se střetli se Strážím a několika jeho sloužícími ohnivými duchy. Frank skočil do dveří a zastřelil Stráží, ale podcenil rychlost s jakou ostatní duchové opětovali útok. Utrpěli vážné popáleniny a přežil jen se štěstím, kdy se v poslední chvíli proměnil. Zoufale popálený, v bolestech a s životem visícím na Uršul podobě. Uklidňovala ho myšlenka, že smečka si poradí a pak mu pomůžou. To co následovalo změnilo jeho triumf v noční můru. Smečka si z něj chvíli utahovala, což dokázal Frank se svým cynickým humorem ocenit, ale když došlo na vydírání aby přísahal jinak ho nechají umřít, nedokázal pochopit co se děje. Nakonec ho sice uzdravili, ale to co se tam dělo zanechalo na Frankovi hluboké stopy. Jeho kontakt s Beou byl přísně omezen a důvěra ve smečku otřesena.

Frank Fox

Stíny betonové džungle khardix wolfman