Agnes Copper

Mlčící šaman (Ithaeur Bone shadow)

Description:

Vysoká vyzáblá dvacetiletá dívčina v sukni ze sešitých hadrů a kolem hrudi má omotaný velký šál, co má pod ním ví jen několik málo lidí. Vlasy má popelavě šedé a dlouhé kam až to jen jde, oči má stejné jako její bratr pomněnkově modré. Ruce ověšené náramky, pas zase malými lebkami ze dřeva a natřené do barvy kosti.

Moc toho nesní a většinu času vypadá, že je duchem tak trochu hodně někde jinde. Přesto, když ji o něco jde, je neústupná a odvážná. Občas bývá tvrdohlavá, ale to spíše vychází z toho, že svět si přebírá po svém. Zajímá se většinou jen o to, co se týká jejího studia a o knihy, které bezvýhradně opečovává. Na druhou stranu vše ostatní ji moc nevzrušuje a je docela líná, když přijde na nějakou pořádnější práci. Mezi sebe a okolní svět často staví svoji málomluvnost, někdy až zarputilou mlčenlivost, která většinu lidí spolehlivě otráví natolik, aby ji nechali na pokoji. Je schopná usnout kdekoliv a za jakýchkoliv podmínek.

Jako vlk vypadá taky vyzáble a jaksi přízračně, delší popelavé chlupy, dlouhonohá vlčice (viz obrázek).Vlk

Bio:

Studuje posledním rokem na universitě filosofii a okultismus a zdá se, že tam nakonec zůstane i jako zaměstnanec. Žije se svým bratrem, matku nezná, otec odešel, vychovala ji babička. Díky svým prarodičům ovládá Němčinu a Francouzštinu, která ji je bližší. Ochranou ruku nad ní drží její starší bratr Anthony, který s ní má dost často dost velké trable, které pro Agnes mnoho neznamenají. Ze sourozenců se proměnila první.

Univerzitní kariéra díky proměně padla a tak se Agnes teď snaží dodělat aspoň školu a s žít se se světem duchů, ve kterém se prý narodila. Stín je ji popravdě také milejší. Díky tomu propadla umění rituálů, ve kterých velice rychle získala slušnou znalost.

Na Chuckovo požádání se Agnes pokusila povolat ducha medvěda a kupodivu se jí to povedlo, z čehož má samozřejmě velkou radost.

A teď dostala další úkol, který se ji podařilo splnit. Kontaktovala mágy, nevytočila je a nenechala se ani zabít. Rozhodně ji ti jiní chlápci z kostela zaujali a hodlá se od nich dozvědět vše, co bude moci. Nejlépe od nich získat pomoc, při likvidování Azlu a woundu, protože se ukázalo, že mágy to zajímá.

Taktéž dostala povolení od alfy k výrobě fetišů, do čehož se hodlá konečně pustit, jen nesmí zničit půlku světa, což se ji vlastně ani moc nechce. A Nakonec i pár slabších udělala.

Zjištění, že mágové jsou sice nebezpeční a hodně toho umí, bylo levné, ale daleko lepší je, že jeden mág ovládá stín a je velice sdílný. A i když dokáže do stínu vstoupit všude,neumí udělat díru, která se Agnes podařila při její proměně, takže ji moc neporadil, co to tenkrát provedla a jak to zopakovat. Na druhou stranu to byl aspoň někdo, kdo řekl, že to bylo úžasné a nevynadal ji, co to vyvádí za šílenosti. Ursus je první člověk ve městě, s kým je Agnes ochotná a schopná prokecat celou noc.

Spolupráce s mágy se pro Agnes ukázala být velice prospěšná, protože jim Vergilius s Ursusem pomohli vyřešit podivný wound, tedy spíše to byl Vergilius, kdo démona zahnal, ale účast nelze přít ani Chuckovi a ani Urssovi, kteří mu pomohli. Wound nebo co to vlastně bylo zmizel i s démonem, přesto budova, v níž se nalézal, má stále podivnou barvu a asi se v ní dějí dál podivné věci.

Dalším problémem se ukázal Stráží teplo, který přerostl přes hlavu, ale Agnes se s Chuckem povedlo odvést poctivou vlkodlačí práci a Strážího odřízly od zřídla a vyhnali i jeho posluhovačské duchy z nevinných bezdomovců, zbývá jen vysvětlit prostému duchu, že to co činí jej ohrožuje na životě, což vlkodlaci považují za politováníhodné a byli by neradi, aby mu museli více ublížit než je nutné.

Posledním kouskem, který ritualistka s Rahu provedla, byla návštěva majáku, který sice patří k městu, ale není v našem teritoriu. Ledabylá vycházka se ukázala být novým broukem v hlavě, poté co Agnes na majáku objevila velikou emocionální skvrnu po něčí smrti a oba dva tam vycítili jiného supernaturála, kterého neviděli, necítili a nabyli dojmu, že byl i nehmotný. Agnes po druhém dni stráveném čmucháním v majáku a seděním u dvířek s podivnou spirálou, šla domů, kde ji čekala drobná návštěva. Její klid však vyrušil v noci Chuck, který se vrátil postřelený stříbrem, a Agnes ho musela vyléčit. Ve výsledku Agnes použila již více než polovinu svých rituálů a také si udělala fetiš do jizvy jako Chuck, jí však na předloktí přede černý kocour a pomáhá ji s vnímáním další úrovně bytí, ve které se mohou duchové vyskytovat.

Po pár dnech se Agnes rozhodla, že je načase dotáhnout své studium vlkodlačích rituálů dokonce a odjela za svou učitelkou, která ji zasvětila do posledního tajemství, které se ještě před Agnes schovávalo. Nový rituál si Agnes hýčká a ráda by ho co nejdříve vyzkoušela, i když ví, že to nebude tak zajímavé, jako při její proměně.

Po předvolání na kobereček u alfy se Agnes sešla u vodního zřídla s Chuckem a spolu provedli další rituál, po němž se Chuck stal služebně nejstarším vlkodlakem a Agnes si ošahala další svůj rituál, který byl sice jednoduchý, ale jeho váha a význam pro Chucka Agnes trochu znervozňoval a bylo těžší se soustředit.

Po dlouhé době se zase smečka sešla v plném složení. Vyzvedla slíbené plamenomety od upíra v Doju a vybrala si jeden z plánů na zničení hnízda Azlu, na které jsme se chystali, jak se ukázalo, smečka se chystala a Agnes naprosto netušila, což jí vlastně nevadilo, protože se mohla věnovat svým věcem.

Plán útoku byl naprosto jasný. Chuck s Agnes, jako příteží, měl vyvolat na okraji hnízda klamný útok a přilákat na sebe co nejvíce nepřátel a pak se stáhnout nebo pokračovat k hnízdu, kde jsme čekali vajíčka. Zbytek smečky měl potají vniknout do středu území Azlu, najít a zničit hnízda pomocí plamenometů.

Chuckův útok se povedl, i když Rahu nezvítězil. Přilákal na sebe většinu hnízda a zdatně se jim bránil, dokonce valnou většinu hybridů zlikvidoval, dokud ho jeden nezasáhl silným jedem a bylo potřeba se stáhnout z kanálů a počkat. Boj to byl pro Chucka vyčerpávající a Agnes mu moc nepomohla. Druhá polovina čelila daleko horšímu nepříteli. Místo očekávaného kanálu plného silných pavučin, je čekalo prázdné podzemí. Zmatení se chvilku potulovali po okolí, až nakonec kanály vyrazili k nám. Díky tomu objevili ve stoce díru a další patro hnízda. Odvážně seskočili do jámy pavoučí, bez ohledu na možnost návratu, našli matronu a Anthony, mon frére, se ji pokusil dávkou sestřelit, zatímco alfa s Frankem zaměstnávali střelbou zbylé agresivní hybridy. Bohužel bratříček zapomněl, že má u sebe fetiše, takže matronu na první dávku střel jen smrtelně zranil, čímž ji vyprovokoval, ta se přenesla skokem k němu a málem z něho udělala dvě poloviny. Pak ale nastalo prý peklo, alfa propadla strachu, proměnila se, poškodila plamenomet a ten vybouchl. Díky němu sice hnízdo i Azlu lehli popelem, na druhou stranu vlkodlaci nevyvázli bez zranění a Bea se podruhé dotkla smrti. Naštěstí je alfa vlkodlak a z ran se vylízala.

Práci s hnízdem nám také ulehčil zavřený stín. Gauntlet byl celý neprůchodný a Agnes vyčetla dvě možnosti proč. První byl cizí vlkodlačí rituální mistr, druhá možnost byli dva ztracení mágové, od kterých smečka chtěla s Azlu pomoci, ale hned na začátku se ukázalo, že zmizeli ve stínu, který byl nedostupný a ani Cháron z toho neměl radost. Očividně i Vergilius s Ursusem nemají své dny a ne vždy se jim vše daří, doufejme, že ty úspěšné dny mají častěji.

Takže po lehké regeneraci alfy se Agnes s její pomocí vydala zjistit, kam až sahá mrtvá zona stínu. Za ní prošla a našla u svého domu dva mágy, jak sedí a čekají. Naštěstí Vergilius byl tak hodný, že oddělal Azlu uzavřené ve stínu. Ursus trochu zaskočený svým nezdarem alfě odsouhlasil pár laskavostí. Na oplátku jsme jim přenechali essenci ohně, která se ze zřídel hromadila v matérii. Díky tomu máme domluvené oficiální setkání s mágy a jakousi takousi nejasnou dohodu o pomoci. Druhý den ráno už nepovedené kouzlo zmizelo.

Na druhou stranu začal hořet Chuckův sklad a zmizelo z něho zřídlo ohně, které se nám nepodařilo vystopovat. Podezřelého Strážího jsme také nenašli. Ostatní přebytky u zřídel sežrali duchové. U radosti králíčci, heboučcí, u chtíče nějaké duchovní děvky, které se Agnes podařilo rozehnat jako hejno slepic, u zřídla strachu seděl duch strachu, kterého ale Agnes zahnala také svým vrčením, a essence smrti se naštěstí nažral Dugar, který byl na tuto situaci upozorněn, takže nám zesílil totemový duch, což je velice příjemný důsledek neschopnosti dvou mágů. Nemuseli by to dělat často, ale pokud tohle dokáží, nechalo by se to jednou za čas hezky využít. Možná by to mohla Agnes zkusit sama, rituál by na to měl být, jen najít jak na něho.

Té noci však měl mon frére svůj prorocký sen a zjistil, že se nám po městě toulá štěně nebo cizí vlkodlak. Odpoledne se ho pak smečka, po ověření stavu stínu po mágském kouzle, vydala hledat. Kupodivu to byl již proměněný vlkodlak, takže stačilo ho jen přinutit přiznat, co je zač, a dle toho ho upozornit, že tohle je náš píseček. Očividně z nás muž měl trochu smíšené pocity, ale po hrubé intervenci Chucka a Franka nebylo pochyb, že ví, co je zač, a že je na naší straně. Drahý James prý věří animalimu, o kterém neví ani ťuk, ale ochotně se prý chce dozvědět více, takže dostal od Agnes knihu k přečtení a čeká ho za týden test. Zatím ho do smečky nevezmeme, protože je prý moc nezkušený, ale bude čestným hostem na našem území, když bude hodný, asi se k nám bude moci přiznat. I když mít dva Blood talony ve smečce může být trochu nebezpečné. Na druhou stranu, nebránil se ani Chuckovým požadavkům na trénink a je učitelem nějaké bojové šílenosti, takže třeba Chuck zaměří svoji pozornost na něho a nechá Agnes zase trochu flákat svoji fyzičku, v boji byla k ničemu a i nadále bude.

Když se vyřešil nejtíživější problém teritoria, bylo načase zase kopnout do vosího hnízda soužití smečky. Frank začal šílet a Agnes se to nelíbilo. Věděla jen, že v něčem porušil přísahu měsíci a se svými obavami se svěřila zbytku smečky. Pak přišel i rozhovor ze strany Franka, samozřejmě potřeboval vyléčit rány po Azlu. A zase u toho mlel děsné nesmyly, ten chlap prostě neumí mlčet. Snažil se s Agnes navázat kontakt, odůvodnit se, obhájit se, být důležitý. Jako kdyby Agnes Frank zajímal, kdyby ji nechal na pokoji, mohl být klid, ale on má prostě potřebu okolí nutit svou úžasnost, tak mu Agnes tvrdě řekla, že se ji nelíbí, že tak skvělý člověk porušuje přísahu měsíci, šílí a je nebezpečný okolí a smečce. Frank měl tu drzost a několikrát popřel, že by přísahu porušil. Chtěl se Agnes vetřít do přízně a ještě ji okatě lhal, to už bylo na šamanku mnoho a řekla mu, že mu věřit nebude a ať odejde.

Druhý den se pak Agnes od svého bratra dozvěděla, že Frank spal s Beou a tak oba porušili přísahu, jen alfa je odolnější a nepřišlo ji to zase tak moc mimo její přirozenost. Tohle už bylo na Agnes, alfa, které věřila, porušila slib. A ten nejdůležitější a pro takovou prkotinu, jako kdyby nebylo ve městě dost mladých mužů, ale ona musí na truc s vlkodlakem a ještě Frankem. Sourozenci zavolali Chucka, aby se dohodli jak při této zradě smečce postupovat. Nakonec oba jeli za Frankem, aby si to vyjasnili, ve výsledku se sešla celá smečka, protože elodoth si přísahu vykládal po svém, no co čekat od právníka, nedodrží nic, vždy si najde kličku, aby on na tom vydělal.

Oba provinilci ale zarputile odmítali vinu a ještě zlehčovali význam, jako kdyby dítě stínu byla jen taková veselá záležitost a že měli ochranu a že by ho Frank skolil sám. Ten Kanaďan je šílený! Rozhodlo se, že se vyvolá duch předka, aby poradil, jak přísahu vykládat. Duch na zavolání přišel a dal za pravdu Chuckově straně, ale nebyl moc nadšený, že ho Agnes volala a dal najevo svou nespokojenost nad její neúctou. Ponaučení pro příště.

Provinilce čekal trest, ale jelikož jsou oba štěňata a nechápou, co jsou, přistoupilo se jen k potrestání alfy, protože svým špatným výkladem pomátla dva vlkodlaky. Ale jí to vůbec nevadilo a nechtěla trest přijmout, protože oba zhřešili z lásky. Milovat svého bratra? Jistě, ale spát s ním? Ne, vlkodlaci jsou přeci bratři a sestry a oni spolu spali. Frank ji také podporoval, protože kdyby se ona udržela u moci, prošlo by mu to. Anthony tedy Beu vyzval a poslal na ni z pozice alfy Chucka, který ji přizabil. Agnes ji jakž takž vyléčila, ale Bea to jen zhoršila a plivla na Tonyho, který ji vrazil facku, tak udeřil Frank Tonyho a šamanka raději odešla, protože to, co předvedla smečka, byla urážka celé vlkodlačí tradice.

Agnes si šla vypůjčit pár knih a zahrabala se do nich, v příštích dnech odmítá mít cokoliv se smečkou.

To se ji pár dní i dařilo, jenže pak se přišel ukázat nový alfa, zkusil Agnes seřvat, ale výsledek byl docela jiný. Chuck i Tony dostali svoji první lekci v rituálech, Agnes jim ukázala rituál navázání oblečení a vytvoření značek vlkodlaků. Tímto oba rituály považuje za uzavřené a nehodlá je dále provádět. Její myšlenkou je udělat ve smečce jisté povědomí o rituálech, aby se sama stala zbytečnou a nemusela dělat poslíčka, protože se nikdo neobtěžuje poděkovat, ba dokonce ještě všichni znehodnocují její práci tím, že se dobijí hned po jejím léčení a ještě před jejíma očima.

Pak přišla zpráva, že v úterý se setkají oficiálně s mágy ve svém městě, jenže za pár minut už je Chuck hnal zase do baru. Popálený a zraněný James přinesl novinky ohledně Strážího. Prý ho nemá otravovat jinak zaplatíme. Alfa se rozhodl neotálet a na Strážího nalítnout pár dní po střetu Azlu i boji ve smečce. Agnes Jamese aspoň provizorně ošetřila, protože jinak mu nemohla pomoci. Rychle sehnaná cisterna přes Beu nám měla zajistit vodní výhodu proti ohnivému duchovi. Ale on se na nás připravil lépe. Sebejistý nástup do kanálu byl rychle přerušen přepadením. Škrcení stříbrem není nic příjemného, ale plná dávka hasičskou hadicí také ne. poranění a zmáchaní sourozenci se dál táhli za alfou a Frankem, který pořád chtěl střílet.

Bezdomovci ale hadici našli a poškodili ji, takže když jsme přešli k rozpáleným dveřím, neměli jsme už vodu. Akce se přenesla do stínu, kde jsme dveře otevřeli a nakoukli. Stráží a devět ohnivých duchů a k tomu posednutý bezdomovec. Frank se postavil do dveří a Strážího zastřelil, ohnivé koule, které na oplátku přiletěly, udělaly z Franka doutnající umírající tělo. Ten to kupodivu přežil. Zraněný Frank smečce slíbil tvrdé omezení fyzického kontaktu s Beou, než ho Agnes trochu vyléčila.

Agnes si pak udělala navečer ještě seanci s duchy, která měla vyřešit pár osobních záležitostí. Na druhý den pak vyléčila zbytek smečky a po nalezení mrtvého vlkodlaka se vydala domů, aby se mohla připravit na večerní setkání se všemi mágy.

Setkání bylo magické, ostatně šlo také o mágy, kteří se rozhodně předvedli. Egoismus asi nechybí nikomu. I kdyby se smečce zdáli doposud poznaní mágové pofiderní a možná porazitelní, po večeru bylo jasné, že ve městě se nachází arcimág, který by smečku nechal klidně zmizet mrknutím oka. Invalidní jeptiška byla ale slušná, vychovaná a uvědomělá, ostatně arcimágem se nestane asi kdejaký šílenec. Pohoštění bylo vynikající a počítalo i s vegetariány. Horší bylo, že tam bylo moc mágů, takže Agnes zůstala v zaryté mlčenlivosti a u zkoumání salátových variací a čaje. Ostatní však svoje role zvládli výborně, takže si ji nikdo k její spokojenosti nevšímal. Žádné smrtelné nepřátelství jsme nevyrobili, ale k přátelství je ještě daleko.

Konečně došlo i na dlouho plánovanou pořádnou pitku v baru a zacvičení nových zaměstnanců. Agnes se o tom doslechla bokem a protože nikdo výslovně neřekl, že by byla vítána, zůstala klidně doma a volný večer si užila po svém, což zahrnovalo rozhodně čaj, mimo jiné.

Život ubíhal klidně dál, dokud si ostatní nevzpomněli a Agnes byla nucena se vrátit od skvělého čtení doma či v muzeu k rituálům. Možná nejzajímavější bylo zjistit, jak se dostat k duchu, který byl uvězněný v meči, který Chuck našel u mrtvého vlkodlaka. Fetiš rozhodně nevypadal jako něco, co v sobě ukrývá Jagglinga dost mocného, aby se stal vládcem města. Naštěstí si duch pumy s Agnes promluvil vcelku přívětivě a poradil nám co s tělem Krvavé šrámy udělat.

Postavit hranici, připravit tělo, meči udělat speciální místo, složit pohřební řeč, práce bylo na celý den dost a dost. Večer pak k nebi šlehli první plameny a ozvalo se smutné vytí, k němuž se záhy připojila další členka lidu. Živý garmovec se zřejmě dopátral svého mrtvého druha a ocenil náš pokus o úctyhodný pohřeb silného vlkodlaka, jakým Krvavé šrámy rozhodně byl. Po skončení se ostatní ze smečky vydali seznámit s ženou, zatímco šamanka dohlédla, aby oheň nezapálil les a slíbila duchům, že mýtinu zase zalesní. Starý šaman by jsi to jistě přál. Poté posbírala popel a kosti, co zbyly, a po cestě zpátky uvažovala, jak rozdílní mohou být všichni proměnění pod srpkem.

Poklidné dny zažívala smečka po eliminaci Azlu. Frank s Beou odjel za příbuznými, frére za prací. Agnes mapovala město, aby zjistila kde jací duchové vládnou, poklidně pracovala v muzeu a našla knihu, která tam neměla co dělat. Německý švabach v americe nemá co dělat, ale díky shodě okolností ho Agnes dokázala rozluštit, horší bylo, že v knize po pár stránkách mizel a nahradil ho uremehir v podivné formě. Agnes tak raději knihu, poté co ji shodila počítač, odnesla ukázat Kaře v domnění, že by mohla tušit o co se jedná. Jak se ukázalo, ne všichni umí psát v našem jazyce, a i starší vlkodlaci jsou občas hnusně negramotní a ještě jim to nevadí.Podle výrazu Chucka ho Kara proháněla už od rána a asi ještě nechtěla skončit. Agnes se slušně zeptala, zda by si s ní nemohla promluvit o jejich lóži někde u čaje, ale Garmovci si asi předávají moudrost za běhu, podle toho to taky ale vypadá. A nabídku na stvoření fetiše z ostatků Krvavých šrámů zamítla rovnou a ještě se tvářila pohoršeně. Celé křesťanství ostatky mocných schovává jako relikvie, ale ne ona je musí chtít ztratit, část naší historie. Je hnusné, když vám přísaha říká cti starší, i když neumějí psát a jsou dokonale zabednění k jakékoliv debatě.

Když selhal vlastní lid s pomocí, nastal čas na sdílnější prostředí mágů. Ti se aspoň zeptají než vám řeknou, že o tomhle nemají ani tušení. Což platilo i tentokrát, ale zlobit se na ně nemůžete, to co netuší vaši starší oni asi taky ne, na druhou stranu mi aspoň Ursus řekl, že je to jen kniha, a že sice počítač pomátla, ale mě by sežrat neměla. nezbývalo než knihu přečíst. Agnes čekala kde co, ale podrobný seznam Mélinů, jejich liturgie a popisy ne. Knihu rychle schovala, obsah si zapamatovala, byl čas volat starší kostěný stín.

V tom ale na dveře zaklepal James, kterému jsem řekla že se má stavit. No vlastně klepal uhnaný Chuck a negramotný vlkodlak, který mi řekl: “Vem kosti a pojď se mnou.” Agens ale nejdřív ukázala Chuckovi knihu o Mélinech a shrnula mu, co se v ní psalo. Nějak tak navrh vyplynulo, že jsme měli ve woundu Mélina, že ho zabil čaroděj. Kaře se vůbec nelíbilo, že ve městě jsou mágové a ještě ke všemu tu běhá Tyrsus. Naprosto netuším proč ji vadí mág, který hýbe stínem, ví o nás, může nás občas poradit, vidí stín jinak a je prostě dalším zdrojem informací, mimo jiné. Garmovec zase chtěl všecko zničit, vypálit a vysolit do základů. Asi je to pro ně příznačné, že nejdřív bojují a pak se ptají. Jak smutné na Irraku.

Agnes pak šla za vlkodlaky, kteří vyběhli do lesa. Kara řekla pojď a Agnes šla, protože hloupé vlkodlačice měla plné zuby. Očividně ale Kara jako neuměla psát v uremehiru, tak neovládala ani angličtinu a bezdůvodně Agnes párkrát kousla. Agnes prostě šla a ignorovala ji. Kara se tedy vrátila a donesla k ní tři její knihy, Irrakové prostě nemají úctu k ostatním vlkodlakům, nevidí vlastní hloupost a nedá se jim nikdy věřit, oni ne, že by ochcávali ostatní, oni mají prostě potřebu lhát těm, o kterých tak nahlas tvrdí, že jsou jejich smečka. Luna nám je asi dala za trest. Kara před Agnes knihy spálila s výrazem pomsty, což s Agnes ani nehlo, hloupí lidé prostě knihy pálit musí, asi je to jejich nepsané pravidlo. Pak ji Chuck jemně upozornil, že já znám svou knihovnu nazpaměť a irraka byl převezen vlastní touhou ničit a dokazovat si tak své postavení, jak patetické, že.

Ostatně náš Irraka byl také v dobrém potenciálním maléru. Jet za příbuznými do Kanady chtěl, ale nikdo netušil, že má Bea stejné příbuzné jako Frank, hlavně, že každý za nimi jel v jinou denní dobu, ale záhadně se nám ti dva sešli v Kanadě. Ale to je věc alfy, pro mě to jen znamená, že Irrakovi nikdy nevěř, nic pro něho nedělej, on to neocení a ještě tě podrazí.

Kosti mi sebrali, ale Kara byla za blbce. S Jamsem jsme se pak vrátili domů a probrali jeho sen a domluvili se, že mě odveze za mojí učitelkou, protože jsem s ní potřebovala mluvit. Tu jsme ale další den nezastihli, toulala se ve stínu. Ponechaný vzkaz ji snad její smečka předá. Chuck měl den volna a tak jsme přesunuli zřídlo ohně do míst, kde mu bude lépe. Agnes je pak přemluvila, abychom se šli podívat na maják, i když není v našem teritoriu. Její obavy o další vraždy se potvrdili. Maják hadovatěl. bylo načase se podívat pod poklop. Krvavé spáry ho vypáčili, nikdo nás nezastřelil. Rozumně jsme se dostali do stínu a z jeho bezpečí jsme kobku prozkoumali. Knihovna, obřadní místnost, ložnice dvou lidí, dva egyptské sarkofágy a podivná cesta mrtvých. Ve městě byli uctívači Setha a zabíjeli nám lidi. Náš krvavý spár ale moudře rozhodl, že jim nejdříve sebereme knihy a zjistíme, co jsou zač, a pak je asi zničíme, než že bychom to udělali v opačném případě. nabrat si knihovnu do stínu a ještě si vzít jejich masku bylo asi dost odvážné, ale budeme doufat, že na nás nepřijdou, dokud nebudeme vědět. Masku jsme uschovali do stínu v okolí výhně, knihy našli nový domov u Copperů.
Sheet

Agnes Copper

Stíny betonové džungle khardix tfoft