Stíny betonové džungle

Kapitola druhá: My jsme smečka a chceme totemového ducha

Honění štěňat, jak vlkodlaci označují nové dlaky, dopadlo nakonec vcelku zdárně. Zbývalo už jen vytvořit mezi přistěhovalci a námi smečku, vybrat vůdce, nebo jak říkali oni alfu, a najít si totemového ducha, který by nad námi držel tak trochu ochrannou ruku.

Sešli jsme se v baru U Železného vlka. Dle mého to byla zatím jen volná půlka opravny motorek s barem, ale oni se o něco snažili a já zatím do toho neviděla, tak jsem jako vždy mlčela. Frank, Bea, její celé jméno bylo zatím pro mne docela nevyslovitelné, takže Bea stačilo, Chuck, bratr a já. Dostalo se nám krátkého školení o rozložení stínu v našem městě, ale je jisté, že to bude chtít ještě bližší prozkoumání, a následně se hlasovalo o alfu, tedy oni už uznávali Franka, mě to bylo jedno, pokud se ten pobuda naučí tolerovat soukromí a klepat, může být alfou, a bratr uznal, že plavat proti proudu nemá smysl. Alfa tedy byl vybrán stylem, my tu zodpovědnost nechceme, hoďme ji na jiné. Aspoň nelítaly chlupy a podobné.

Pak vyvstala otázka totemového ducha. Jelikož jsme prý byli něco jako vyvolená smečka, vlkodlaci proměnění každý pod jinou fází měsíce, doufali jsme, že se nám podaří přesvědčit nějakého silnějšího ducha. Osobně jsem si myslela, že je to spíše tradice, ale začínala jsem zjišťovat, že mnoho z mých teoretických studií se ve stínu uplatňovalo docela prakticky.

Sebrali jsme se a vyrazili za náš oblíbený zmrzlinový stánek, kde samozřejmě grepovou zmrzlinu neměli, abychom prošli přes závoj do stínu, šlo to jenom tady. Mé první setkání s místním duchem, kterému všichni kamarádsky říkali Veverčák, bylo veselé, tedy z mé strany se jednalo o záchvat smíchu a následné pošťuchování bratra, protože stále netuším, proč se těch duchů bojí tolik. Na jeho obranu nutno říci, že jeho honil duch bolesti, ale já zatím žádného neviděla a pokud se ve stínu pohybuje robotické monstrum a Veverčák, nemůže být ani duch bolesti něco hrozného.

Zatímco jsem se smála, oni si všimli něčeho stínatého ve stínu. Byl to vlk, ale vypadal jako by byl tvořen stíny. Jim se líbil, my jemu ne, pokusil se nám utéci. My se nedali a honili ho, naháněli, sledovali, stopovali a lovili po celém parku a městě, až nám zaběhl do Doků, kde to zrovna ve stínu moc hezky nevypadalo. Naštěstí se nám ho od rány podařilo zahnat dřív, než si ji všiml a dohnali jsme ho až k našemu baru, do jedné z úzkých probíhajících uliček, do které jsme měli okno, ze kterého se do uličky svítilo. Obrovský tmavý vlk před světlem zabrzdil a odmítal jít dál.

Všichni duchové mají zákaz, jeho zákazem bylo nelézt do světla. Bea si tak mohla s vlkem popovídat a umluvit ho k tomu, aby nad námi držel ochrannou tlapu. Všichni byli nadšení, pro vlkodlaky je přeci totemový duch nejlepší vlk, ale já mám ráda rybičky, u nich víte, na čem jste a z akvárka vám neutečou daleko.

Ten, který loví ve věčné temnotě, se ukázal jako docela fajn duch, sice nás naučil kousat, z čehož oni měli radost, ale mě to přišlo tak trochu zvířecí, ale taky nám ihned přikázal denně běhat městem ve stínu. Mohl mít i horší přání. Škoda je, že se s ním může bavit pouze Bea, ale tak snad nás naučí původní jazyk a my si s ním budeme moci povídat taky.

Najitím totemového ducha jsme jaksi splnili povinnosti nově založené smečky a do dalších dnů můžeme vběhnout s čistým štítem a kožichem, jak se na dobrého vlkodlaka sluší a patří. Přeci jenom v New Havenu je docela velký nepořádek, co se našich záležitostí týče a každá pomocná ruka nebo tlapa se nám bude hodně hodit.

Comments

My jsme volili alfu? Ja mel dojem ze jeste ne:D

 

Alfa se nevolí, na alfu to padne ;-)
A opět mě dostala hezká naivita (je na místě a chválím za ni), že “… u akvarijních rybiček víte, na čem jste, a daleko vám neutečou” :) Mno, uvidíme :P

 

Děkuji, děkuji, dárky teď a květiny až na letišti! XD Hodlám to nést v duchu spíše osobních zápisků, takže se omlouvám těm, na které se nedostane, protože u toho moje postava nebude. Nebylo by marný kdyby si někdo vedl třeba deník taky a bylo by vtipné sledovat ty pohledy na věc, zvláště u zasvěcení Agnes by to mohlo být vtipné XD

 

Muzu delat ale bylo by to tuna gramatickej chyb… kor s carkama

 

A nějaké oslavné řeči na skvělého stopaře v čele, který s pomocí svých věrných držel odhodlaně stopu nebudou? :D

khardix tfoft

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.